Gallery
Peugeot 3008 1,6 PureTech Plugin-hybrid First Selection EAT8 225HK 5d 8g Aut.
Pris 148.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2020
- Gearkasse Aut.
- Brændstof B/EL hybrid
- Km 99.000 Km
- Cc 1598Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Peugeot |
|---|---|
| Model | 3008 |
| Variant | 1,6 PureTech Plugin-hybrid First Selection EAT8 225HK 5d 8g Aut. |
| Kilometer | 99.000 Km |
| Registreringsdato | 16/12/2020 |
| Gearkasse | Aut. |
| Motor størrelse | 1598 Cc |
| Modeltype | SUV |
| Farve | Koksmetal |
| Gear | 8 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Cylindre | 4 |
| Energiklasse | A+++ |
| Brændstof | B/EL hybrid |
| Brændstofforbrug km/l | 39.2 |
| Totalvægt | 2270 kg |
| Længde | 4447 cm |
| Bredde | 2098 cm |
| Højde | 1624 cm |
| Nummerplade | CX61769 |
| Træk | Forhjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5368212 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 1250 kg |
Udstyr
| 18" Alufælge, Fuld LED forlygter, LED baglygter, LED forlygter, LED kørelys, Metallak, Android Auto, Apple CarPlay, Automatgear, Bakkamera, Bluetooth, Centrallås, DAB radio, DAB+ radio, Digital instrumentering, El-foldbare spejle, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Elektrisk bagklap, Elruder for, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Klimaanlæg 2-zoner, Multifunktionsrat, Navigation, Nøglefri start, Parkeringssensor bag, Parkeringssensor for, Regnsensor, Sædevarme for, Armlæn, Armlæn bag, Dellæder kabine, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, ABS, Airbag, Antispin, Auto hold, ESP, Isofix, Selealarm, Skiltegenkendelse |
Beskrivelse
Peugeot 3008 1,6 PureTech Plug-in Hybrid First Selection 2020, 96.500 km, SUV
Denne 3008'er imponerer med sit brede udvalg af udstyr, der gør hver køretur til en fornøjelse. Den adaptive fartpilot sikrer en behagelig køreoplevelse,
Nøgleudstyr:
- Adaptiv fartpilot
- Apple CarPlay og Android Auto
- Navigation
- LED kørelys
- Metallak
- 18" alufælge
- Nøglefri start
- Klimaanlæg 2-zoner
- Bakkamera
- Parkeringssensor for/bag
Tag næste skridt mod din drømmebil og oplev, hvad denne Peugeot 3008 kan tilbyde!
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-fre 9.00-17.30
Lør lukket
Søn 11.00-16.00
Om os
Vi har fordelagtige priser på Brugtbil / Demobil / Udlejningsbil / Ny Lagerbil - kært barn har mange navne.
I øjeblikket får vi rigtig mange biler ind, som har kørt mellem 5-7.000 km til rigtig skarpe priser! Alle bilerne er annonceret her på siden, som opdateres løbende med nye lagermodeller. Kan du ikke finde en bil med den ønskede farve og udstyr, er du altid velkommen til at kontakte os.
Peugeot 3008 1,6 PureTech Plugin-hybrid First Selection EAT8 225HK 5d 8g Aut.
Pris 148.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Lignende biler
-
-
Ford Puma 1,0 EcoBoost Hybrid ST-Line 155HK 5d 6g
2020 68.000 Km B/EL hybrid Man.138.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
-
Nissan Leaf EL Acenta 39 kWh 150HK 5d Aut.
2024 12.929 Km Elekricitet Aut.149.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai i10 1,0 Essential AMT 63HK 5d Aut.
2025 14.401 Km Benzin Aut.149.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai i10 1,0 Essential AMT 67HK 5d Aut.
2024 7.500 Km Benzin Aut.164.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Aktuelle kampagner
-
Udløber: 31-08-2026
Skarp pris på Mustang Mach-E® Premium RWD UR lagerbiler
-
Udløber: 31-08-2026
PERSONBILER
Lagerbiler til priser fra 249.990 kr.
- Se tilbud fra Andersen Biler A/S