Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2025
- Gearkasse Aut.
- Brændstof B/EL hybrid
- Km 17.000 Km
- Cc 2488Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Ford |
|---|---|
| Model | Kuga |
| Variant | 2,5 Plugin-hybrid ST-Line X CVT 243HK 5d Aut. |
| Kilometer | 17.000 Km |
| Registreringsdato | 31/03/2025 |
| Gearkasse | Aut. |
| Motor størrelse | 2488 Cc |
| Modeltype | SUV |
| Farve | Magnetic Grey |
| Gear | 1 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 2 |
| Cylindre | 4 |
| Energiklasse | A+++ |
| Brændstof | B/EL hybrid |
| Brændstofforbrug km/l | 45.0 |
| Totalvægt | 2400 kg |
| Længde | 4645 cm |
| Bredde | 2177 cm |
| Højde | 1681 cm |
| Nummerplade | EJ26681 |
| Træk | Forhjulstræk |
| Biltype | Varebil |
| Reference | 4928202 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 2100 kg |
Udstyr
| 12V udtag, Android Auto, Apple CarPlay, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatgear, Automatisk op-/nedblænding, AUX stik, Bakkamera, Bluetooth, Digital instrumentering, El indst. førersæde m. memory, Elektrisk bagklap, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Elruder for, Fartpilot adaptiv, Infocenter, Klimaanlæg 2-zoner, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Navigation, Nøglefri døre, Nøglefri start, Parkeringssensor for/bag, Sportssæder, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, Varme i forruden, Sænket undervogn, Armlæn, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Kopholder, Læderrat, Multijusterbart rat, Rat m. varme, ABS, Alarm, Antispin, Blindvinkelassistent, Automatisk nødopkald, Dæktrykssensor, Selealarm, Selestrammer, Skiltegenkendelse, Startspærre, Træthedsregistrering, Vejbaneassistent, 360° kamera, 18" Alufælge, App integration, DAB+ radio, El-justerbar lændestøtte, Fod betjent bagklap, Regnsensor, Semi-automatisk parkering, Servo, USB-C tilslutning, Indfarvede kofangere, Kurvelys, LED forlygter, LED baglygter, LED kørelys, Metallak, Mørktonede ruder bag, Tagræling, Tågelygter, Ambiente belysning, 6 Airbags, Automatisk nødbremsesystem, ESP, Førerovervågning med advarsel, Lyssensor |
Beskrivelse
💼 Gratis levering i hele Danmark på brofaste øer 🚚
📞 Henrik Hollænder 📱 Tlf.: 23 68 67 68 📧 E-mail: [email protected]
🚚 🚚 🚚 Altid cirka 100 bedre brugte varebiler på lager
🚗 Udvalgte højdepunkter fra bilen: ✅ 18" Alufælge ✅ Klimaanlæg ✅ Varme i sæder ✅ Varme i forrude ✅ Navigatin
💡 VI TILBYDER ALTID:
✅ Attraktiv finansiering og leasing
✅ Udvidet GoSafe købstryghed kan tilkøbes og medfinansieres
✅ Bilforsikring med fordelagtige vilkår
✅ Kilometergaranti
✅ Fleksible serviceaftaler
🔄 Vi tager gerne din nuværende bil i bytte, uanset stand!
🕒 Åbent mandag til fredag fra 9:00-17:30
🕒 Åbent søndag fra 11:00-16:00
Denne bil kan også erhvervsleases med finansiel leasing:
💰 Startydelse: kr. 35.000,00 + moms (inkl. levering & etableringsomkostninger)
📅 Månedlig leasing: kr. 2.650,00 + moms
💰 Restværdi (anvisningspligt): kr. 80.000,00 + moms (ekskl. afgift)
📅 Løbetid: xx måneder / 20.000 km. pr. år
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-fre 9.00-17.30
Lør lukket
Søn 11.00-16.00
Om os
Vi har fordelagtige priser på Brugtbil / Demobil / Udlejningsbil / Ny Lagerbil - kært barn har mange navne.
I øjeblikket får vi rigtig mange biler ind, som har kørt mellem 5-7.000 km til rigtig skarpe priser! Alle bilerne er annonceret her på siden, som opdateres løbende med nye lagermodeller. Kan du ikke finde en bil med den ønskede farve og udstyr, er du altid velkommen til at kontakte os.
Ford Kuga 2,5 Plugin-hybrid ST-Line X CVT 243HK 5d Aut.
Pris 224.900 Kr
Ekskl. moms