Hyundai Ioniq 5 Electric 77,4 kWh Advanced 229HK 5d Trinl. Gear
294.990 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Pris 324.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
| Mærke | Ford |
|---|---|
| Model | Explorer |
| Variant | EL UR Premium RWD 286HK 5d Aut. |
| Kilometer | 8.439 Km |
| Registreringsdato | 27/08/2025 |
| Gearkasse | Aut. |
| Modeltype | SUV |
| Farve | Agate Black |
| Gear | 1 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Brændstof | Elekricitet |
| Brændstofforbrug km/l | 58.1 |
| Totalvægt | 2675 kg |
| Længde | 4468 cm |
| Bredde | 2063 cm |
| Højde | 1630 cm |
| Nummerplade | 961556 |
| Træk | Baghjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5438177 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 1000 kg |
| 12V udtag, Aircondition, Android Auto, Apple CarPlay, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatgear, Automatisk op-/nedblænding, Automatisk parkeringssystem, Bakkamera, Bluetooth, Centrallås, DAB radio, DAB+ radio, Digital instrumentering, El indst. førersæde m. memory, Elektrisk bagklap, El-foldbare spejle, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, El-justerbar lændestøtte, Elruder for, Elruder for/bag, El-spejle, El-spejle med varme, Fartbegrænser, Fartpilot, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Fod betjent bagklap, Head-up display, Håndfri telefon, Klimaanlæg, Klimaanlæg 2-zoner, Kørecomputer, Massage i førersæde, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Nøglefri døre, Nøglefri start, Parkeringssensor bag, Parkeringssensor for, Parkeringssensor for/bag, Radio, Regnsensor, Servo, Stemmebetjening, Sædevarme for, Trådløs mobilopladning, Udvendig temperaturmåler, USB-C tilslutning, Varmepumpe, Alufælge, Anhængertræk, Anhængertræk svingbart (man.), Fuld LED forlygter, LED baglygter, LED forlygter, LED kørelys, Matrix LED forlygter, Metallak, Mørktonede ruder bag, Tågelygter, Ambiente belysning, Ambiente belysning for+bag, Armlæn, Armlæn bag, Bagagerumsdækken, Dobbelt bagagerumsbund, Glastag, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Justerbar lændestøtte, Justerbart rat, Kopholder, Kunstlæder, Læderrat, Multijusterbart rat, Mørk loftbeklædning, Rat m. varme, Splitbagsæde, ABS, Airbag, Alarm, Antispin, Auto hold, Automatisk nødbremsesystem, Blindvinkelassistent, Dæktrykssensor, ESP, Fører-airbag, Intelli. hastighedsassistent, Isofix, Lyssensor, Passager-airbag, Selealarm, Side-airbag, Skiltegenkendelse, Startspærre, Træthedsregistrering, Vejbaneassistent, 360° kamera, Elektrisk parkeringsbremse, Ikke ryger, Motor-/Kabinevarmer, 21" Alufælge |
📌 Den anmelderroste Ford Explorer – her i Premium udgaven - long range - 286hk
Med alt det rette ekstraudstyr
3 års forlænget Ford garanti, kan tilkøbes for kun 3.995,-
🛞 Udvalg udstyr fra bilen:
✔️ Førerassistancepakke (head-up display, aut.parkeringssystem, 360 kamera; lane assist) - Værdi: 12.540,- ✔️ svingbart træk (Værdi: 9.499,-) ✔️ Varmepumpe (Værdi: 8.325,-) ✔️ Panoramatag (Værdi: 9.499,-) ✔️ AGR forsæder 18 vejs justerbare ( værdi 3.990, ) ✔️ Opgradering til 21" alu-fælge ( 6.190,- ) ✔️ Matrix forlygter med aut. Op/nedblænding af fjernlys ✔️ Håndfri el-bagklap ✔️ Og meget meget mere
Bilen er under klargøring
💻Teknisk information ⬇️
🔋 Batterikapacitet 77 kWh 🔌 CCS lynladning - 3 faset 🛣️ rækkevidde efter wltp målemetode 572 km ⚡️ ladehastighed AC 0-100% 5 timer, 16 min. & DC 28 min. v/153 KW ⚙️ elektrisk motor med 286 hk
🌍 Denne bil er importeret fra udandet, men specifikationerne, tilsvarer en dansk bil
Andersen Biler tilbyder bla. ⬇️
📌 Udvidet garanti på dit bilkøb med Fragus bilgaranti 📌 Fordelagtig forsikring i samarbejde med IF-forsikring 📌 Nem og hurtig finansiering via Santander Bilfinans 📌 Serviceaftale med fordele og tryghed 📌 Alt relevant tilbehør til din nye bil
☕️ Vi byder altid på kaffe og en fremvisning af den ønskede bil. 🕒 Salgsafdelingen har åbent alle hverdage kl. 9.00 - 17.30 samt søndage kl. 11.00 - 15.00. 📧 [email protected] 📞 4820 0440
🛻 Har du en bil i bytte?
Den giver vi gerne en pris på, blot send os 6-7 fotos 📸 aktuelt kilometertal og nummerpladen, så kommer vi hurtigt tilbage med en forhåndsvurdering.
👋🏻 Velkommen hos Andersen Biler Frederikssund - vi glæder os til at se dig
Mandag – fredag 09.00-17.30
Søndag: 11.00 -15.00
I øjeblikket får vi rigtig mange biler ind, som har kørt mellem 5-7.000 km til rigtig skarpe priser! Alle bilerne er annonceret her på siden, som opdateres løbende med nye lagermodeller. Kan du ikke finde en bil med den ønskede farve og udstyr, er du altid velkommen til at kontakte os.
Pris 324.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
294.990 Kr
Inkl. leveringsomkostning
299.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
299.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning
308.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
309.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
329.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
PERSONBILER