Detaljer
Oversigt
- Gearkasse Aut.
- Brændstof Diesel
- Cc 1995Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Ford |
|---|---|
| Model | Transit Custom |
| Variant | 320 L2H1 2,0 EcoBlue Limited 170HK Van 8g Aut. |
| Gearkasse | Aut. |
| Motor størrelse | 1995 Cc |
| Modeltype | Van |
| Farve | Frozen White |
| Gear | 8 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 2 |
| Cylindre | 4 |
| Energiklasse | D |
| Brændstof | Diesel |
| Brændstofforbrug km/l | 14.9 |
| Totalvægt | 3225 kg |
| Længde | 5450 cm |
| Bredde | 2275 cm |
| Højde | 1981 cm |
| Træk | Forhjulstræk |
| Biltype | Varebil |
| Reference | 5350212 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 2500 kg |
Udstyr
| Android Auto, Apple CarPlay, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatgear, Bakkamera, Bluetooth, Centrallås, Digital instrumentering, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, El-justerbar lændestøtte, Elruder for, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Klimaanlæg, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Nøglefri døre, Nøglefri start, Opvarmet forrude, Parkeringssensor for/bag, Radio, Regnsensor, Servo, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, USB stik, USB-C tilslutning, 16" Alufælge, Anhængertræk svingbart (elek.), Fuld LED forlygter, Skydedør højre side uden rude, Armlæn, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Justerbar lændestøtte, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, Multijusterbart rat, Rat m. varme, Stofindtræk, Airbag, Dæktrykssensor, ESP, Selealarm, Skiltegenkendelse, Træthedsregistrering, Vejbaneassistent, 360° kamera, Helårshjul, Motor-/Kabinevarmer |
Beskrivelse
KONGEN AF LANDEVEJEN – FORD TRANSIT CUSTOM 170 HK L2H1 "MESTERBIL"
ER DU KLAR TIL AT OPGRADERE DIN ARBEJDSDAG? 🛠️
Her er bilen til mesteren, der ikke vil nøjes! Den ultimative Ford Transit Custom Limited L2H1, spækket med alt det udstyr, man normalt kun drømmer om i en varebil.
Denne bil er en gennemført "MESTERBIL" – dit nye rullende kontor og visitkort ud mod kunden.
STIL, KOMFORT & SIKKERHED I SÆRKLASSE:
Fremhævet udstyr:
✅ Førerassistancepakke 6: Adaptiv fartpilot, lane keeping, 360* kamera.
✅ Sædepakke 4 med AGR-førersæde: Ergonomiske luksussæde.
✅ Sortimo Mesteropbygning: Professionel indretning i varerummet – klar til brug fra dag ét.
✅ Elektrisk svingbart træk: Praktisk og elegant løsning, der gemmes væk med et tryk.
✅ Integrerede tagbøjler: Genialt design, der kan lægges ned for bedre brændstoføkonomi.
Bilen står knivskarpt med Fuld LED forlygter, digital instrumentering, motor-/kabinevarmer (app/timer), rat m. varme, navigation, Trådløs Apple CarPlay/Android Auto og de flotte 16" alufælge.
Gå ikke på kompromis med dit vigtigste værktøj.
Leasingforslag med FRI kilometer:
Førstegangsydelse - 60.000,- Månedlig ydelse - 4.255,- Samlede omkostninger - 315.300 Restværdi efter leasingperioden på 60 måneder - 155.000,- Alle priser er + moms
Kontakt Erhvervskonsulent Lasse Rømer Tlf. 81 77 56 29 Mail. [email protected]
Eller Erhvervskonsulent John Skov Larsen på: Tlf. 50 60 55 86 Mail. [email protected]
Kontakt os
Om os
Vi har fordelagtige priser på Brugtbil / Demobil / Udlejningsbil / Ny Lagerbil - kært barn har mange navne.
I øjeblikket får vi rigtig mange biler ind, som har kørt mellem 5-7.000 km til rigtig skarpe priser! Alle bilerne er annonceret her på siden, som opdateres løbende med nye lagermodeller. Kan du ikke finde en bil med den ønskede farve og udstyr, er du altid velkommen til at kontakte os.
Ford Transit Custom 320 L2H1 2,0 EcoBlue Limited 170HK Van 8g Aut.
Pris 394.346 Kr
Ekskl. moms