Ford Kuga 2,5 Plugin-hybrid Graphite Tech CVT 225HK 5d Trinl. Gear
262.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Pris 299.990 Kr
Inkl. leveringsomkostning
| Mærke | Ford |
|---|---|
| Model | E-Tourneo Courier |
| Variant | EL Titanium 136HK Aut. |
| Kilometer | 1.150 Km |
| Registreringsdato | 26/11/2025 |
| Gearkasse | Aut. |
| Modeltype | MPV |
| Farve | Solar Silver |
| Gear | 1 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Brændstof | Elekricitet |
| Brændstofforbrug km/l | 52.8 |
| Totalvægt | 2250 kg |
| Længde | 4337 cm |
| Bredde | 2076 cm |
| Højde | 1817 cm |
| Nummerplade | 959895 |
| Træk | Forhjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5322750 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 750 kg |
| Android Auto, Apple CarPlay, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatgear, Automatisk op-/nedblænding, Automatisk parkeringssystem, Bakkamera, Bluetooth, DAB+ radio, Digital instrumentering, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Klimaanlæg, Kørecomputer, Navigation, Nøglefri døre, Nøglefri start, Opvarmet forrude, Parkeringssensor for/bag, Ratgearskifte, Regnsensor, Servo, Sædevarme for, Trådløs mobilopladning, Udvendig temperaturmåler, USB-C tilslutning, 17" Alufælge, LED baglygter, LED kørelys, Metallak, Mørktonede ruder bag, Tagræling, Bagagerumsdækken, Højdejusterbart førersæde, Justerbart rat, Læderrat, Rat m. varme, Splitbagsæde, 6 Airbags, ABS, Airbag, Antispin, Auto hold, Automatisk nødbremsesystem, Automatisk nødopkald, Blindvinkelassistent, Dæktrykssensor, ESP, Førerovervågning med advarsel, Intelli. hastighedsassistent, Isofix, Lyssensor, Selealarm, Skiltegenkendelse, Startspærre, Type-2 ladekabel |
HELT UNIK BIL I DK! 100% ELEKTRISK TOURNEO COURIER 5 PERSONERS BIL MED 2 X SKYDEDØRE MED ELEKTRISK RÆKKEVIDDE HELT OP TIL 290KM ! KLAR TIL OMGÅENDE LEVERING.
BILEN HAR MEGET LAVE KILOMTER
FABRIKSGARANTI INDTIL 25/11 2030/100.000KM HØJVOLTSBATTERI GARANTI INDTIL 22/12 2033/160.000KM.
Bagsæder som kan vippes helt/split op fra bunden af bilen som giver enormt bagagerum
Smarte opbevaringsrum alle steder i bilen
Tophængslet bagklap som man kan stå under (personer ca. op til 180cm)
Stor Frunk Foran - 40 LITER
Tagrails
Adaptiv Fartpilot m. lane assist
Opvarmet Kunstlæderrat
Opvarmet Forrude
Sædevarme på forsæder
Stor Touchskærm med Original Navigation med dansk tale + Trådløs Apple Carplay/Android Auto
Digitalt Cockpit
Håndfrit Telefonsystem
Bakkamera + Parkeringssensor For og Bag
17" Alufælge
LED Kørelys Stribe på hele fronten + LED Kørelys v. nærlyslygter
4 X El-Ruder
Højdejusterbart Førersæde
Mulighed forTrækkrog på bilen (må trække 750kg på krogen)
Solar Silver
PRISEN ER INKLUSIV LEVERINGSOMKOSTNINGER !
ATTRAKTIV FINANSIERING + FORSIKRING TILBYDES PÅ DENNE BIL - KIG FORBI OS PÅ LOKESVEJ 4 - 3400 HILLERØD ELLER RING PÅ TLF: 48 20 04 00 OG HØR NÆRMERE.
Mandag til fredag kl. 9.00 - 17.30
Søndag kl. 11.00 - 15.00
I øjeblikket får vi rigtig mange biler ind, som har kørt mellem 5-7.000 km til rigtig skarpe priser! Alle bilerne er annonceret her på siden, som opdateres løbende med nye lagermodeller. Kan du ikke finde en bil med den ønskede farve og udstyr, er du altid velkommen til at kontakte os.
Pris 299.990 Kr
Inkl. leveringsomkostning
262.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
268.900 Kr
Ekskl. moms
269.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
279.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
279.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning
299.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning
PERSONBILER